Τα Φεστιβάλ με ξένα ονόματα στην Ελλάδα - Μέρος Γ (2007 - 2011)

Διαβάστηκε
To τελευταίο μέρος του αφιερώματος στα καλύτερα Φεστιβάλ με ξένα ονόματα που έγιναν στην Ελλάδα, παρουσιάζει τα line-ups των τελευταίων πέντε ετών.



-- Διαβάστε τα 2 πρώτα μέρη του Αφιερώματος: 1980 - 1999, 2000 - 2006 --

Φτάσαμε στην τελευταία πενταετία λοιπόν η οποία παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον γιατί περιλαμβάνει τις δύο ακραίες οικονομικές συγκυρίες που πέρασε η χώρα: Την τελευταία πράξη της οικονομικής ευρωστίας ως απόσταγμα της χρυσής εποχής των Ολυμπιακών αγώνων, με τα φεστιβάλ να μεγαλώνουν και να φιλοδοξούν με αξιώσεις να σταθούν δίπλα σε φεστιβάλ του εξωτερικού, αλλά και το ξέσπασμα της οικονομικής κρίσης η οποία προσγείωσε απότομα κάθε τέτοια προσπάθεια. 

Ίσως τα πιο χαρακτηριστικά σημεία αυτής της πενταετίας ήταν η εμφάνιση του Fly Beyond Festival στα συναυλιακά δρώμενα το οποίο μπήκε δυνατά ανάμεσα στους δύο μεγάλους "παίχτες" Rockwave & Eject αλλά και την διακοπή του με το ξέσπασμα της κρίσης, η διαφορετική πρόταση του Kosmos Festival αλλά και η έλευση του Sonisphere, τα πρωτοφανή επεισόδια στο EJECT to 2007, η κακοκαιρία που "πετσόκοψε" το Rockwave το 2009 και βέβαια η διακοπή του Synch.

Πάμε να δούμε αναλυτικά ανά χρονιά, τα κυριότερα festivals και το Line-Up τους:

2007

RockWave Festival


Που: Terra Vibe

29/06/2007

Robert Plant & The Strange Sensation
Chris Cornell
Europe
Redrum

01/07/2007

Heaven and Hell
Dream Theater
Iced Earth
Anathema
Kinetic

03/07/2007

Metallica
Mastodon
My Dying Bride
Dirt Spawn Disease

Fly Beeyond Festival

Που: OAKA – Προαύλιος χώρος

17/07/2007 

AVRIL LAVIGNE, 
THE RASMUS DEAR DARKSTAR, 
SUAVE GAP

18/07/2007

JAMES, 
AIR, 
TORI AMOS, 
Matisse

19/07/2007 

PINK, 
SUGABABES, 
ΟΝΙRAMA

EJEKT

Που: Ολυμπιακό Προπονητήριο Baseball

16/06/2007

BEASTIE BOYS
UNDERWORLD
MADNESS
ABSENT MINDED
DED CITY JETZ

REWORKS FESTIVAL

Που: στο Λιμάνι Θεσσαλονίκης
Πότε: Παρασκευή 28 και το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Dj's
Mixmaster Morris, Tiefschwarz, Prins Thomas, Ison, Solar, Whighnomy Bros, Barbara Preisinger, Innervisions presents Dixon, Analog Boy Vs Deep Andy, Anja Scneider, Ben Westbeech, Cayetano, Dj Free, Dj The Boy, Element, Gummihz, Johnny Mass, Kid Stretch, Λευτέρης Κορδιάος, Love Goss, Pakis, Sound Diffusion, Tadeo, URBS, Viton, Wighnomy Brothers κ.ά.

Live
Μπλέ, Bpitch Showcase with Ellen Allien & Apparat, Booka Shade, Modeselektor, Scape Showcase with Pole, Bola, Poeta Negra Showcase, Data, Nil, And.id,Βόρεια Αστέρια Live/ Squeezy Anks, Keene, Φίλιππος Πλιάτσικας, Βασίλης Καζούλης, Κωνσταντίνος Ρήγος (live performance)+ many more

Showcases
Poeta Negra, NON, Bpitch control, Scape 

SYNCH FESTIVAL

22, 23, 24 ΙΟΥΛΙΟΥ

Που: ΤΕΧΝΟΠΟΛΗ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ



INNOVATIVE MUSIC

Fischerspooner (Live) - US
Front 242 (Live) - BE
Method Of Defiance (Bill Laswell, Bernie Worrell, Guy Licata, Dr Israel, Toshinori Kondo) - US
!!! (Chk Chk Chk) (Live) - US
Mum (Live) - IC
Absent Without Leave (live) - GR
AGF (Live) - DE
Alex Hacke (Einsturzende Neubauten) (live) -DE
Anna Mystic (dj set) - GR
AZA (live) - GR
Basement Freaks (dj set) - GR
Bauchklang (live) - AU
Beppe Loda (dj set) - IT
Biomass (live) - GR
Blend Sextet (live) - GR
Βonobo (live) - UK
Cayetano (live) - GR
Chateau Flight (live) - FR
Dat Politics (live) - FR
DJ Moss (dj set) - GR
Dr. Walker vs Tok Tok (live) - DE
Dread Astaire (live) - GR
EOS (live) - GR
FM 3 (live) - CN
Francisco Lopez (live) – ES
Larry Gus (Live) - GR
Leafcutter John (live) - UK
Liberto (live) - GR
Lo-Fi (dj set) - GR
Loka (live) - UK
Mark Ernestus (Rhythm And Sound) Feat.Tikiman (live) - DE
Moxie Paul (dj set) – UK
Olga Kouklaki (Live) – GR
Onur Ozer (DJ set) TR
Pamelia Kurstin (live) + Theremin workshop - US
Phace & Misanthrop (dj set) - DE
Prins Thomas (dj set) - SE
Qebo vs Threepixels (live) – CR/ES
Ralph Lawson (DJ set) - UK
Scratch Massive (dj set) - FR
Signal (Carsten Nicolai, Olaf Bender, Frank Bretschneider) (live)-DE
Spyweirdos / Φλωρίδης / Mουρτζόπουλος (live) - GR
Stephan Bodzin (Live) - DE
Superpeaknick (dj set) - IT
The Prefabricated Quartet (live) - GR
Wighnomy Brothers (dj set) - DE

SHOWCASES:

Mutek
Deadbeat (live) - CA
Guillaume & The Coutu Dumonts (Live) - CA
Max-Ernst
Post Industrial Boys (Live) - GE
TBA (live)
Brinkmann (Live) - DE
Poeta Negra
Keene (Live)
Neon (Live)
Dani Joss (Live)
Funxion
Disphonia (Live)
Harris (DJ set)
Low Impedance
Pridon (Live)
Tokyo Mask (Live) 

2008

Rockwave Festival



Που: Terra Vibe

08/07/2008

The Offspring
Siouxsie Sioux
Deus
The Gossip
Abbie Gale
Marky Ramone
Flogging Molly
Personality Crisis
Viper Vikings
Pshychograndmamas

09/07/2008

Judas Priest
Within Temptation
Cavalera Conspiracy
Opeth
Morbid Angel
Carcass
Innerwish

10/07/2008

Manu Chao & the Radio Bemba Sound System
Patti Smith
Locomondo
Los Mujeros
No Profile
Looming Titties
Ska-Bangies
Rosebleed
Sobber
Musica Ficta

Fly Beeyond Festival

Που: Στάδιο Καραϊσκάκη

15/7/2008

Cyanna
Imam Baildi
The National
Massive Attack
Gogol Bordello

16/07/2008

63 High
The Courteeners
New York Dolls
Sex Pistols

SYNCH FESTIVAL

Που: Τεχνόπολη, Γκάζι

13 ΙΟΥΝΙΟΥ:

PARALLEL WORLDS (live) – GR
HAPPY MONDAYS (live) – UK
YO LA TENGO (live) – USA
HOLY FUCK (live) – CA
LIARS (live) – USA
RODES (live) – GR
SOISONG (Peter Christopherson (ex coil) & Ivan Pavlov) (live) – UK, RU
VLADISLAV DELAY (live) – FI
TERRE THAEMLITZ (live) – USA
KHAN OF FINLAND (live) – DE
THE FIELD (live) – SWE
DSL BROS (live) – FR
PEDRO (live) – UK
KREON (dj set) – GR
ION (live) – GR
MENELAOS (live) – CY

14 ΙΟΥΝΙΟΥ:

DubStepByStep feat :
MORITZ VON OSWALD (dj set) – DE
PINCH (dj set) – UK
HEADHUNTER (dj set) – UK
PEVERELIST (dj set) – UK
KERMERCOREMODE (dj set) – GR
URBAN DISCO (dj set) – GR
LUOMO (dj set) – FI
DJ PIERRE (dj set) – USA
TONY LIGHT (live) – IT
FANTASTIKOI HXOI (live) – GR

15 ΙΟΥΝΙΟΥ:

MONIKA (live) – GR
YOUR HAND IN MINE (live) – GR
MY WET CALVIN (live) – GR
CHRONIK (live) – GR
ROISIN MURPHY (live) – UK
STEREOLAB (live) – UK
JUAN ATKINS (dj set) – USA
KIERAN HEBDEN (FOURTET) & STEVE REID (live) – UK,USA
PONI HOAX (live) – FR
MORITZ VON OSWALD TRIO feat. Moritz Von Oswald, Max Lodenbauer, Vladislav Delay (live) – DE
KODE 9 (dj set) – UK
ANGEL Ilpo Väisänen (of Pan sonic) , Dirk Dresselhaus (of Schneider TM) Hildur Gudnadottir (Lost in Hildurness, Mum ) ] (live) – FI, DE, IC
PILOOSKI (dj set) – FR
JAMAL MOSS A.K.A HIEROGLYPHIC BEING (live) – USA
LEMOS (live) – GR
GOOD LUCK MR GORCKY (live) – GR
STAUBGOLD SHOWCASE : Klangwart & Mapstation (live) – DE
EVENTLESS PLOT (live) – GR
ELICA (live) – GR
SANCHO (live) – GR
BLACK ATHENA (dj set) – GR
CARTER / TUTTI (live) – UK

EJEKT

Που: Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας Ελληνικού

28/06/2008

JAMES
STEREO MCS
UNKLE LIVE
HERCULES & LOVE AFFAIR
DIGITALISM
TRANSISTOR 
TECH SOIR
FOTONOVELA
NIKO VANDORO

REWORKS FESTIVAL

Που: στον Πολυχώρο Βίλκα, στη Θεσσαλονίκη.

Παρασκευή 19/9

Reworks club

George Adi vs Darktom
Tony G
Whignomy Brothers
Valentino Kanzyani
Marco Bailey
Axel Karakasis

Reworks Air Stage

Junior Pappa
Nικητής Διαγωνισμού Reworks : Masti J
Chris Tek
Lovegoss
Jazzanova
Joe Clausell

Reworks Atrium

Panoras
Nostalgia 77
Massive Attack DJ set by Daddy G
Pilooski

Σάββατο 20/9

Reworks club

Pollux presents Flooder
Johnny Mass
Gummihz
Mobilee presents: And.id
Pan Pot
OXIA
Oliver Huntemann

Reworks Air Stage

Viton
Alex Tsiridis
Argenis Brito
DJ T
ΜANDY
Luciano
Ison

Reworks Atrium

Playground Showcase: Elias
Jimi Tenor
Gaz Cobain ( Future Sound of London / Amorphous Androgynous)

2009

1o KOSMOS FESTIVAL

Που: Ιππικός Όμιλος, Γουδή, Αθήνα

Τρίτη 30 Ιουνίου

19.30 – 20.00  Burger Project
20.15 – 21.00  Sophie Delila
21.15 – 22.00  Yasmin Levy
22.15 – 23.00  Nicola Conte
23.15 – 00.30  Solomon Burke

Τετάρτη 1 Ιουλίου

19.30 – 20.15  Dub Inc
20.30 – 21.15  Tinariwen
21.30 – 22.45  Bajofondo
23.00 – 00.30  Orishas

SYNCH FESTIVAL

12-13-14 ΙΟΥΝΙΟΥ

Που: "Τεχνόπολις" Δήμου Αθηναίων
Μουσείο Μπενάκη (Κτίριο Οδού Πειραιώς)

Παρασκευή 12 Ιουνίου (Τεχνόπολις)

Tortoise (live) - US
Jazzanova Live feat. Paul Randolph (live) - DE
Friendly Fires (live) - FR
Fujiya & Miyagi (live) - UK
Mr. Oizo (dj set) - FR
Joe Coddard (Hot Chip) – dj set - UK
Ebony Bones (live) - UK
Puppetmastaz (live) - DE
Disasteradio (live) - NZ
Cluster (live) - DE
3 Chairs (feat. Theo Parrish, Marcellus Pittman, Rick Wilhite) – dj set - US
Night On Earth (live) - GR
Evripidis And His Tragedies (live) - GR
Tasman (live) - GR
Mari.Cha (dj set) - GR

Σάββατο 13 Ιουνίου (Τεχνόπολις)

Squarepusher (live) - UK
The Matthew Herbert Big Band (live) - UK
Mulatu Astatke & The Heliocentrics (live) – ET/UK
Junior Boys (live) - CA
The Teenagers (live) - FR
Aeroplane (d set) - BE
Caribu (dj set) - CA
Mathew Jonson (live) - CA
The Bug (live) - UK
Shitrobot (live) - IR
Fennesz (live) - AT
A Mountain Of One (live) - UK
Hudsoon Mohawke (live) - SC
Biomass (live) - GR
Nteibint (live) - GR
2L8 (live) - GR
Family Battle Snake (live) - GR
Alex Tsiridis (dj set) - GR

Κυριακή 14 Ιουνίου (Μουσείο Μπενάκη)

Merzbow (live) - JP
Schaltkreis Wassermann (live) - CH
YOU (live) - DE
Egotrya (live) - IT

Rockwave Festival



Που: Terra Vibe

27/06/2009

Placebo
Moby
Gogol Bordello
Aviv Geffen
Cabaret Balcan
Foals
Expatriate
Sunny Side of the Razor
Raintear   

30/06/2009

Slipknot
Mastodon
Down
Kylesa
Torche
Saxon
Lita Ford
Eden Demise
God.Fear.None

EJEKT FESTIVAL

Που: Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας Ελληνικού



18/06/2009

PIXIES
EDITORS
STARSAILOR
WHITE LIES
THE MASH UP

19/06/2009

ROYKSOPP
JARVIS COCKER
KLAXONS
THE SUBWAYS
2MANYDJS LIVE
JAMES LAVELLE (UNKLE DJ SET)

REWORKS FESTIVAL

Που: στον Πολυχώρο Βίλκα, στη Θεσσαλονίκη.

Παρασκευή 18/9

Reworks Atrium

Reworks Opening Set by Mimiz ( Greece )
Cayetano Soundsystem Live ( Greece )
Panoras ( Greece )
Parov Stellar Band  Live ( Austria )
Mike Rigler ( Austria)
Panoras ( Greece )
Tsaros ( Greece )

Reworks Air Stage

Reworks Contest Winner Jiles John ( Greece )
Cruz ( Greece )
Reworks B2B Versions Viton Vs CJ Jeff ( Greece )

Objektivity presents

Martinez Brothers ( USA )
Dennis Ferrer ( USA )
Argy ( Greece )

Red Bull Homegroove Stage

Aino ( Greece )
Mari.cha ( Greece )
Lowjac ( Greece )
Alex Tsiridis Live ( Greece )

Reworks Club

Reworks B2B versions Grush Vs George Karras ( Greece )
Reworks B2B versions Tanchevski Vs Machki ( FYROM )
Heidi ( BBC Radio 1, Canada )
Sven Vath ( Cocoon, Germany )
Reworks B2B sessions George Adi Vs Darktom ( NON, Greece)

Σάββατο 19/9

Reworks Atrium

Chromata Live ( Greece )
Paranoise ( Greece )
Mary’s Flower Superhead Live ( Greece )
Beardyman Live ( K7!, UK )
Stereo MCs Live ( EMI, UK )
Beardyman Live ( K7!, UK )
Daedelus Live ( Ninja Tune, USA )
DJ Booker ( Greece )

Reworks Air Stage

Parallel Worlds Live ( DIN, Greece )
Reworks B2B Versions Stratos Vs Pascal B ( NON, Greece )
And.id Live ( NON, Greece )
Shlomi Aber ( Be as One, Israel )
Paul Kalkbrenner ( Bpitch Control, Germany )
Oliver Huntemann ( Ideal, Germany )

Red Bull Homegroove Presents

Lovegoss ( Mate Music, Greece )
Nuff ( Pony Licks, Greece )
Filastine Live ( Post World Industries, USA )
Jose Amba ( Greece )
Gabriel Le Mar ( Germany )

Reworks Club

Ado ( Greece )
Blue lagoon ( Kormoranos, Greece )
NTEIBINT Live (Greece)
DJ Mehdi ( Ed Banger, France )
DJ Hell ( International Deejay Gigolos, Germany )

Reworks Closing Set

Ison ( NON, Greece )

2010

KOSMOS Festival

Που: Θέατρο Βράχων

11 Ιουνίου

The Specials
Dub Inc. Staff
Benda Bilili

12 Ιουνίου

Ojos de Brujo
Shantel Amparo Sanchez
The Smokey Bandits 

SONISPHERE FESTIVAL

Που: Terra Vibe

Πέμπτη 24 Ιουνίου

Apollo Stage
 
Metallica  
Slayer
Stone Sour
 
Saturn Stage
 
Megadeth
Anthrax
Bullet For My Valentine
Suicidal Angels

Rockwave Festival



Που: Terra Vibe

07/07/2010

The Black Eyed Peas
Faithless
Κωνσταντίνος Βήτα

10/07/2010

Fatboy Slim
The Ting Tings
DJ Shadow
White Lies
Garcia plays Kyuss

11/07/2010

Massive Attack
Ska-P
Gogol Bordello
Γιάννης Αγγελάκας 3
Martina Topley-Bird

EJEKT FESTIVAL

Που: Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο, Tae Kwon Do

13/07/2010

FAITH NO MORE
BAD RELIGION
UNKLE (live)
ZEBRA TRACKS
OBOJENI PROGRAM

SYNCH FESTIVAL

Που; Τεχνόπολη, Γκάζι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΙΟΥΝΙΟΥ   
   
OPEN STAGE MAIN   
   
Get well soon - DE     LIVE
Peaches - US     LIVE
   
OPEN STAGE 2    
   
No profile  -GR    LIVE  
Alva Noto \ Blixa Bargeld  - DE     LIVE
   
D7   
   
Fuck Buttons- UK    LIVE
Busy P - FR    DJ SET
The new style (Blu Lagoon) - GR    DVJ SET
Trus'me - UK    DJ SET
   
D10   
   
Moonboots -UK    DJ SET
Pi Ci - GR     DJ SET
Balearic Mike - UK     DJ SET
   
MYSPACE AUDIORIUM STAGE   
   
Matt Eliott - UK     LIVE
Lolek - GR     LIVE
Lumiere Brother - GR    LIVE
Ilan Manouach  - GR     LIVE
   
ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΙΟΥΝΙΟΥ   
   
OPEN STAGE MAIN   
   
Hot Chip - UK     LIVE
Laurent Garnier Live Band - FR    LIVE
   
OPEN STAGE 2    
   
Modrec - GR     LIVE
A Place to bury strangers - US    LIVE
Jimi Tenor & Tony Allen - FI / NG    LIVE
   
D7   
   
Dj Krush - JP    DJ SET
Cayetano Soundsystem feat. DJ Booker - GR    LIVE
Jimmy Edgar - US    LIVE
The Boy & Felizol - GR    LIVE   
   
D10   
   
Teranga Beat - GR    DJ SET
Analog Africa Crew - DE    DJ SET
Keith Slater ( Boiling Point ) - UK     DJ SET   
   
MYSPACE AUDIORIUM STAGE   
   
Spyweirdos & Schema ensemble   - GR     LIVE
My Wet Calvin - GR    LIVE
Matteus - GR     LIVE

REWORKS FESTIVAL

Που: στον πολυχώρο Βίλκα, στη Θεσσαλονίκη.



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Reworks Atrium

Mimiz (Greece)
Cayetano Soundsystem Live (Etage Noir ≠ Greece)
Parov Stelar & Band Live (Etage Noir ≠ Austria)
Jalapeno Records presents: Kraak & Smaak (Jalapeno ≠ The Netherlands)
Jalapeno Records Presents: Basement Freaks  (Jalapeno ≠ Greece)
Love4all Soundsystem presents: Hash  (Samurai ≠ UK)
Red Bull Academy Presents: Espeekay  (Greece)

Reworks Air Stage

Red Bull Academy presents: Mari.cha (Higher Love ≠ Greece)
Moscow (Endless Flight ≠ UK)
Just Gazing presents: Lilis Bros (Just Gazing ≠ Greece)
Just Gazing presents: Sillyboy Plays Live (Just Gazing ≠ Greece)
GonjaSufi Live (Warp ≠ USA)
The Gaslamp Killer (GLK ≠ USA)
Dr. Lektroluv (Lektroluv ≠ Belgium)

Reworks Club

Stratos (Kickboxer ≠ Greece) vs Pascal B (Greece)
Pollux presents: Stojche (Liebe Detail ≠ FYROM)
David Labeij Live (Remote Area ≠ Netherlands)
Agoria (Infine ≠ France)
Sven Vath  (Cocoon ≠ Germany)
Darktom vs George Adi (NON ≠ Greece)

Reworks Lab

Kabelsalat (Off ≠ Greece)
Skone (Greece)
Electron presents: Schnautzi  (Switzerland)
Red Bull Academy presents: Cassegrain Live (Microwave ≠ Greece)
Red Bull Academy presents: Mr.Statik (BPitch Control ≠ Greece)
Nikola Gala  (Rekids ≠ Greece)

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Reworks Atrium

LIebe  (Planetworks ≠ Greece)
Monsieur Minimal Live (The Sound of Everything ≠ Greece)
Expert Medicine Live (Sound Of Everything ≠ Greece)
NON presents: Nikos  (Regular Irregular ≠ Greece)
Moderat Live (BPitch Control ≠ USA)
Fischerspooner DJ Set (EMI ≠ USA)

Reworks Air Stage

Red Bull Academy Presents: May Roosevelt Live (Coo Records ≠ Greece)
d-os (Traum ≠ Greece)
Byetone Live (Raster Noton ≠ Greece)
Autechre Live (Warp ≠ UK)
Rob Hall Live (Skam Recs ≠ UK)
Electron presents: Mimetic  (Ant-Zen ≠ Switzerland)
Tony G  (Greece)

Reworks Club

NineWest Live (Dessous ≠ Greece)
Miss Kittin (Nobodys Buziness ≠ France) vs Heidi (BBC Radio 1 ≠ Canada)

Reworks Lab

John Zaf (Greece)
Dim.ad vs Jaymod  (Greece)
Chris Tek (Greece) vs Peter Dub  (Greece)
Half Baked presents: Robin Ordell  (Half Baked ≠ UK)
NON presents: Ison (NON ≠ Greece)

ANORAK Festival

Που: Λιμάνι Καβάλας

11 Ιουνίου

Παύλος Παυλίδης & B Movies
Monika
Rosebleed
Leon
Plus guest group

12 Ιουνίου

Camouflage (Germany)
Marsheaux
Info
Rockets in a Coma
Liebe

2011

SONISPHERE Festival

Που: Terra Vibe

Παρασκευή 17 Ιουνίου

APOLLO STAGE:

Iron Maiden
Slipknot
Mastodon
Moonspell
Nightfall

SATURN STAGE:

Rotting Christ
Gojira
Virus
Need
Total Riot

Rockwave Festival



Που: Terra Vibe

01/07/2011

Editors
Cake
The Stranglers
Silvert Hoyem
Παύλος Παυλίδης & B-Movies
The Inspector Cluzo
Vassilikos

02/07/2011

Γιάννης Αγγελάκας 3
Ψαραντώνης
Λύκοι Λάιβ
Ψαρογιώργης
Ντίνος Σαδίκης and his band
Lost Bodies
Vlastura
Λόζιος και Ανακατωσιά
Πολυφωνικό Σχήμα "Διώνη"

03/07/2011

The Prodigy
Gogol Bordello
Kyuss Lives!
Monster Magnet
Flogging Molly
Therapy?
Marky Ramone's Blitzkrieg
Viza
Dept.

EJEKT FESTIVAL

Που: Πλατεία Νερού, Ολυμπιακός Πόλος Φαλήρου

22/06/2011

MOBY
THE VACCINES
BLACKFIELD
BABY GURU
MONOVINE

REWORKS FESTIVAL

Που: στον Πολυχώρο Βίλκα, στη Θεσσαλονίκη. 

Παρασκευή 16/9

Reworks Atrium

Reworks opening set Lefteris Kordiaos (Republic Radio, Greece)
Kraak & Smaak Live Band (Jalapeno, The Netherlands) Live
Manolis Mansta Stavroulakis (Mansta, Greece)
Hercules and Love Affair (EMI, USA) Live
Manolis Mansta Stavroulakis (Greece)
Quasamodo and the Q Orchestra (Freestyle, Greece)

Reworks Club

Minitech (Greece)
Reworks B2B Sessions Presents Flooder (Pollux, FYROM) vs Bazel (Pollux, FYROM)
Miss Kittin (Nobodys Buziness, France)
Sebo K (Mobilee, Germany)
Reboot (Cadenza, Germany) Live
The Reworks B2B Sessions Presents: Darktom & George Adi (NON, Greece) 

Reworks Air Stage

Hana (Granny Recs, Greece) Live
Reworks B2B Sessions Elias Playground (Greece) & Dim DJ (Greece)
Raster – Noton & Bios PresentAlva Noto (Germany) Live
Raster – Noton & Bios PresentMika Vainio (Finland)
Border Community Presents James Holden (UK)
Border Community PresentsKate Wax (Switzerland) Live
Border Community PresentsJames Holden (UK)
Reworks B2B Sessions The Reworks B2B Sessions present: Chri$ (Greece) vs Boronas (Greece) 

Reworks Lab / Red Bull Music Academy Radio Stage

Reworks B2B Sessions Stratos (Fabrika, Greece)
Red Bull Academy PresentsMr.Statik (Bpitch Cntrl, Greece)
Red Bull Music Academy PresentsTiger & Woods (Running Back, Europe) Live
Art Department (Crosstown Rebels, Canada)
Ηalf Baked Presents Greg Brockmann (France) + Robin Ordell ()
Nikola Gala (Rekids, Greece) 

Σάββατο 17/9

Reworks Atrium

Smokey Bandits (Klik, Greece) Live
Lamb (Strata, UK) Live
Ancient Astronauts (ESL, Germany)
Karuan & Band (Sunshine Enterprises, Austria) Live
Cayetano Live Band (Klik, Greece) live
Ancient Astronauts (ESL, Germany)

Reworks Club

SCI - TEC Presents Carola Pisaturo (SCI - TEC, italy)
SCI - TEC Presents Carlo Lio (SCI - TEC, Canada)
SCI - TEC Presents SHDWPLAY (SCI - TEC, italy) Live
SCI - TEC Presents Dubfire (SCI - TEC, USA) 

Reworks Air Stage

The Rattler Proxy (Greece) Live
Sonny Touch & Honolulu Philarmonic (Sony Touch, Greece) Live
Just Gazing Recs PresentsMy Wet Calvin (Just Gazing, Greece) Live
Just Gazing Recs PresentsFelizol & The Boy (Just Gazing, Greece) Live
Nuff (Pony Licks, Greece)
Bios PresentsKode 9 (Hyperdub, UK)
Benga Feat.MC Youngman (Tempa, UK)

Reworks Lab / Red Bull Music Academy Radio Stage

Reworks B2B Sessions Cloverleafs (Greece) D.Art (Greece)
Cruz (Mode, Greece)
And.id (NON/Mobilee, Greece) live
Stassy (Techno Taverna, Germany)
Chaim (Bpitch Cntrl, Israel)
Reworks Closing Set 2011 Ison (NON, Greece)

Από
Σχετικά Άρθρα για σένα
Mix Grill Agenda
// NEWSLETTER

×

×
×
×
e-mail
Όνομα χρήστη
Όνομα
Επώνυμο
Ψευδώνυμο
Λίγα λόγια
×
Τρέχον συνθηματικό
Νέο συνθηματικό
Επαλήθευση νέου συνθηματικού
×
e-mail
Όνομα χρήστη
Συνθηματικό
Επαλήθευση συνθηματικού
Όνομα
Επώνυμο
Ψευδώνυμο
Λίγα λόγια